Nowy numer 15/2024 Archiwum

Bądź superbohaterem!

Uczniowie elbląskich szkół wzięli udział w marszu i happeningu „Młodość wolna od papierosa”.

W ramach odchodów „Dnia Bez Tytoniu” uczniowie elbląskich szkół wyszli na ulice miasta, by zademonstrować swój sprzeciw wobec tego nałogu.

„Bądź superbohaterem! Pokaż, że papieros jest dla ciebie zerem” - takie hasło na transparencie umieścili uczniowie z gimnazjum nr 6. Transparent powstał w czasie zajęć z socjoterapii. Udział w jego wykonaniu miała cała grupa.

- Tu nasze działania profilaktyczne mają swoje odzwierciedlenie. W szkole o tym mówimy. Dziś w praktyce pokazujemy dzieciom, że sprzeciwiamy się paleniu papierosów. Nie tylko my, ale i większość szkół, młodzieży - tłumaczy Krystyna Kulla, pedagog z gimnazjum nr 6.

Po marszu, na placu Jagiellończyka, odbył się happening - „Młodość wolna od papierosa”. Spotkanie wypełnił taniec i zawody sportowe.

- Bardzo dużo osób sięga po papierosa. Sądzę, że dzięki takim akcjom zmniejszy się ilość osób palących wśród młodzieży - stwierdza Zuzia z Zespołu Szkół Akademickich. - Takich akcji - nie tylko miejskich, ale i szkolnych - powinno być więcej - dodała jej koleżanka Ola.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy