Nowy numer 12/2019 Archiwum

Ta historia uczy dialogu przejdź do galerii

Kościół w Kamieńcu ma już 300 lat.

- Przez ponad dwa wieki kościół ten był kościołem protestanckim, ewangelickim. Zaś w 1945 roku przejęli go katolicy - przypominał historię kościoła w Kamieńcu, biskup elbląski Jacek Jezierski. Fakty te ksiądz biskup przypominał w homilii podczas uroczystej Mszy Świętej w 300. rocznicę wybudowania świątyni.

- Zaś w 1957 roku została utworzona tu parafia pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Świata - dodawał.

- Dla mnie osobiście historia kościoła w Kamieńcu wzniesionego dla chrześcijan wyznania luterańskiego, uczy mnie potrzeby dialogu z braćmi chrześcijanami. Być w dialogu to przede wszystkim korzystać, uczyć się czegoś, to być dla kogoś życiodajnym i z tego życia brać - mówi ks. Tomasz Szramowski, obecny proboszcz parafii. Jego zdaniem, katolicy i protestanci mogą się od siebie wiele nauczyć.

Parafianie z Kamieńca 31 maja świętowali potrójnie. Nie tylko modlili się, dziękując za 300-lecie istnienia ich kościoła, ale obchodzili również odpust parafialny i przeżywali bierzmowanie młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL