Nowy numer 50/2018 Archiwum

Dzieci zawładnęły miastem przejdź do galerii

Prezydent Elbląga przekazał najmłodszym klucze do bramy miasta.

Niezliczona ilość atrakcji czekała na najmłodszych mieszkańców miasta na elbląskiej starówce 1 czerwca. Były słodycze, malowanie twarzy, puszczanie baniek i zawody sportowe. Nie zabrakło występów artystycznych oraz możliwości wejścia do strażackiego wozu.

- Dzisiaj w naszym mieście rządzą dzieci - poinformował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, wręczając im klucze do bramy miasta. Odebrali je najmłodsi z przedszkola nr 17.

„Dziś w Elblągu wielkie święto, nasz wspaniały pan prezydent klucz nam przekazuje. Klucz do bramy - wielkiej bramy - naszego Elbląga. Bo 1 czerwca życie tak wygląda, rządzą dzieci całym miastem. Wielka jest zabawa, bo Dzień Dziecka - proszę państwa - to poważna sprawa” - wyrecytowały przedszkolaki.

W podziękowaniu za wyróżnienie przedszkolaki wręczyły prezydentowi miasta laurkę i misia.

- Nasze przedszkole jest bardzo aktywne. Staramy się angażować dzieci we wszystkie możliwe konkursy. Działamy również społecznie. Pan prezydent nas wyróżnił - powiedziała Marzena Marchel z przedszkola nr 17.

Najmłodsi z uśmiechem na twarzy korzystali z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Natalce najbardziej podobały się piosenki, przy których wszystkie dzieci wspólnie mogły tańczyć. Kuba najchętniej puszczał bańki mydlane, a Danielowi spodobało się malowanie twarzy. Jula zaś pochwaliła się, że z okazji Dnia Dziecka już rano od rodziców dostała duży domek dla lalek. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy