Nowy numer 38/2023 Archiwum

Kapelan debiutuje u Vegi

Kapłan z diecezji elbląskiej zagrał w "Pitbullu".

Ks. dr Waldemar Maliszewski, kapelan elbląskich policjantów, zagrał w najnowszym filmie Patryka Vegi „Pitbull”. Na planie udzielił policyjnego ślubu, a następnie wraz „Majamim” (Piotr Stramowski) i „Olką” (Maja Ostaszewska) - parą głównych bohaterów - bawił się na policyjnym weselu.

Agata Bruchwald: Jakie wrażenia zabrał Ksiądz z planu?

Ks. Waldemar Maliszewski: Wrażenia z planu są niezapomniane. Po raz pierwszy w życiu zetknąłem się z prawdziwą ekipą filmową. Od razu w oczy rzuciło mi się to, że nagranie nawet kilkunastosekundowej sceny wymaga ogromu pracy. Siedząc wygodnie w fotelu i oglądając film, nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zetknięcie się z planem filmowym to także spotkanie z ciekawymi ludźmi. Poznanie przede wszystkim pana Patryka Vegi, reżysera. To jest niesamowity, poukładany wewnętrznie człowiek. Jest bardzo konkretny. W tym, co robi i kim jest, widać spójność. Nie dziwi więc fakt, że jest autorytetem dla filmowców.

Jak Ksiądz trafił na plan „Pitbulla”?

Przypadkiem. Konsultantem policyjnym przy filmach pana Patryka Vegi jest nadkom. Krzysztof Kmieciak, zastępca dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu - mój serdeczny kolega. Współpracujemy w ramach Zespołu ds. Ceremoniału Komendy Głównej Policji. Kiedyś w czasie rozmowy wspomniałem, że gdyby znalazła się jakaś rola w „Pitbullu” dla mnie, to jestem otwarty na propozycje. Krzysztof moją sugestię potraktował serio i zaproponował panu Patrykowi mój udział w produkcji.

Jak Patryk Vega zareagował na to, że plan filmowy może odwiedzić prawdziwy ksiądz?

Pan Patryk Vega jest bardzo wierzącym i, oczywiście, praktykującym człowiekiem. Gdy Krzysztof podsunął mu pomysł, by filmowego ślubu udzielił prawdziwy ksiądz, pan Vega ucieszył się. Poprosił Krzysztofa o telefon do mnie i przekonanie mnie, bym odwiedził plan i odegrał scenkę.

Potrzebne było Księdzu pozwolenie księdza biskupa?

Oczywiście, od razu porozmawiałem z księdzem biskupem. Spytałem, czy mogę wziąć udział w takim przedsięwzięciu. Ksiądz biskup z wielką radością zgody mi udzielił.

Rozumiem, że był Ksiądz fanem pierwszej części „Pitbulla”?

Naturalnie. Czekam, aż zostanie ona wydana na DVD. Płytę kupię niezwłocznie.

-----------

Premierę kinową drugiej części „Pitbulla” zaplanowano na 11 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast