Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ważne wezwanie przed ŚDM przejdź do galerii

Młodzi z całego świata usłyszą bicie serca niezwykłej polskiej rodziny.

Msza św. w intencji bezpiecznego i owocnego przebiegu Światowych Dni Młodzieży została odprawiona w niedzielę w parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Przewodniczył jej bp Jan Styrna, a homilię wygłosił ks. Edward Pleń SDB, krajowy duszpasterz sportowców.

- Liturgia XII niedzieli zwykłej stawia nam dwa pytania: „Za kogo uważają mnie tłumy?”, „A wy za kogo mnie uważacie?” Te pytanie kieruję do was, młodych zebranych w Tolkmicku - powiedział w czasie homilii ks. Pleń.

- Jezus był, jest i pozostanie codziennym pytaniem dla wszystkich. Podobnie jak kiedyś był pytaniem dla apostołów i faryzeuszy - kontynuował.  

Jak wskazał ks. Pleń, Jezus dla jednych jest genialnym człowiekiem, którego wydała historia, dla innych cudotwórcą.

- Wszystkich jednak niepokoi Jego droga, prawda i życie. Z konieczności będą musieli wypowiedzieć się za Nim lub przeciwko Niemu. Bo Chrystus zawsze będzie kimś współczesnym i nierozdzielnie związanym z ludźmi i Ewangelią. Ze żłóbkiem i krzyżem, życiem i śmiercią.Gdzie jest miłość, tam będzie i On - przyznał kapłan.

- Jezus Chrystus dla mnie to także ludzie, z którymi codziennie się spotykam - zaznaczył duszpasterz sportowców. - To także młodzi ze zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, którzy w Krakowie i we wszystkich miastach naszej ojczyzny znajdą, poczują rodzinę. Usłyszą bicie serca niezwykłej polskiej rodziny - powiedział ks. Pleń.

W dalszej części homilii ks. Edward Pleń zaapelował do młodych, by nieśli Chrystusa tym, którzy go nie znają.

- Pokolenie Jana Pawła II i pokolenie Franciszka nie lękajcie się zaproponować Chrystusa temu, kto Go jeszcze nie zna. Kto zna Go słabo. Nie lękajcie się nieść Chrystusa w swoim sercu i życiu. I nie traćcie odwagi, z Bogiem nigdy nie jesteście sami. On zawsze będzie z wami - zaznaczył. - Bądźcie dumni, że waszym drogowskazem jest Jezus - zaapelował.

Msza św. była transmitowana przez TVP Polonia. Po Eucharystii odbył się festyn.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast