Nowy numer 50/2018 Archiwum

Przygotowani do wypoczynku przejdź do galerii

W tegoroczne wakacje szczególnie uważajmy na... rekiny - radzą elbląskie przedszkolaki.

Współczesne dzieci są doskonale przygotowane do tego jak bezpiecznie spędzić wakacje. - Nie wolno bawić się na jezdni, trzeba smarować się kremem chroniącym przed słońcem, nie wolno wchodzić do nieznanej wody - wyliczały przedszkolaki z elbląskiego Przedszkola nr 24.

Ponad setka dzieci z tej placówki spotkała się dziś w kościele św. Rafała Kalinowskiego, na specjalnym nabożeństwie przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku.

- Równie ważne jest wystrzeganie się rekinów - podkreślał mały Szymon, które według jego wiedzy mogą czaić się w każdym jeziorze.

 - Ale najważniejsze to jest zawsze trzymać się blisko rodziców - podkreślała Wiktoria. - Bo rodzice się zawsze nami opiekują - dodawała.

- A czy pamiętacie, że jest jeszcze ktoś, kto czuwa nad wami i opiekuje się również waszymi rodzicami? - pytał ksiądz Tomasz Wieczorek. - Pamiętacie jak On się nazywa? - zwracał się do dzieci kapłan. - To Pan Jezus! - chórem odpowiedziały przedszkolaki.

- Więc tak jak Pan Jezus pamięta o was cały czas, chciałbym was prosić, abyście wy nie zapominały o Nim w czasie wakacji - prosił dzieci ks. Tomasz. - Gdziekolwiek będziecie spotykajcie się z Nim w niedzielę w kościele - dodawał ks. Wojciech Zwolicki, proboszcz parafii.

Na zakończenie nabożeństwa dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz indywidualne błogosławieństwo na czas rozpoczynających się wakacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy