Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wezwani, by budować na Chrystusie

Przy parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu 23 czerwca 2016 r. zawiązała się wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Uroczystą Mszę Świętą sprawowaną przez ks. kan. dr Mariusza Klimkowskiego, delegata Biskupa Elbląskiego ds. Odnowy w Duchu Świętym, poprzedziły wybory lidera grupy.

- To, co wyróżniało pierwszą wspólnotę chrześcijan, była ich wzajemna miłość - mówił w czasie homilii ks. Klimkowski. Zachęcał, by świadectwo życia członków pociągało innych do wiary.

Nawiązał także do ewangelicznej przypowieści o dwóch domach budowanych na skale i piasku. - Fundamentem pod budowę wspólnoty musi być zawsze Chrystus. Nie ksiądz, nie nabyte przyzwyczajenia, ale Chrystus - dodawał kapłan. Wskazał także na prorocki styl życia jakim powinny kierować się osoby należące do grup Odnowy w Duchu Świętym.

- Ważnym znakiem na dzisiejszej uroczystości jest obecność księdza proboszcza. Rozpoczynacie działalność z jego błogosławieństwem - kontynuował ks. Mariusz.

Ks. Józef Bommersbach, proboszcz parafii w Dzierzgoniu, na zakończenie Mszy Świętej dziękował ks. Piotrowi Olechowskiemu i wszystkim członkom wspólnoty za obecność i modlitwę.

- Nasza parafia bardzo was potrzebuje - mówił proboszcz. - Potrzebuje waszej modlitwy, ale o wiele bardziej waszego świadectwa. Od dziś jesteście posłani także i po to, by swoim codziennym życiem docierać do tych, których w kościele nie ma. W waszych rodzinach, środowiskach pracy i nauki bądźcie tymi, którzy niosą Chrystusa. Zapraszajcie swoją postawą do wiary - zakończył.

Inicjatywa założenia kolejnej w diecezji wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym podjął ks. Piotr Olechowski, wikariusz parafii w Dzierzgoniu. W pierwszej połowie 2015 r. zorganizował on rekolekcje ewangelizacyjne, w których uczestniczyło ok. 70 osób.

Gdy rekolekcje się zakończyły, zostały położone pierwsze fundamenty pod wspólnotę, która od 7 czerwca 2015 r. zaczęła się gromadzić na cotygodniowej modlitwie charyzmatycznej. Przez ten okres liczba członków wspólnoty ustabilizowała się i wynosi ok. 30 osób.

Grupa chętnie podejmuje różne inicjatywy, dlatego też uczestniczyła w Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, a także wspiera duszpasterskie działania parafialne. Wezwani, by budować na Chrystusie   Dzierzgoń, 23.06.2016, po Eucharystii był czas na wspólne świętowanie. Zuzanna Koziara

W czwartek 18 czerwca wspólnotę odwiedzili diecezjalni koordynatorzy Odnowy w Duchu Świętym - ks. kan. dr Mariusz Klimkowski i Beata Towarek, którzy potwierdzili włączenie nowo powstałej grupy w struktury Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym diecezji elbląskiej.

Wspólnota wybrała również swojego lidera, została nim pani Alicja Kozak. Grupa otrzymała także świecę - symbol Chrystusowej obecności, która towarzyszyć będzie przy każdym spotkaniu modlitewnym.

Po Mszy Świętej ks. Klimkowski zawierzył całą parafię i szczególnie zawiązującą się wspólnotę Matce Bożej Różańcowej. Po uroczystościach liczni uczestnicy liturgii skorzystali z zaproszenia wspólnoty i udali się na wspólną agapę.

Wspólnota spotyka się w każdy czwartek po Mszy Świętej o 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast