Nowy numer 08/2024 Archiwum

To On nas znalazł przejdź do galerii

- Wdowy doświadczyły już ludzkiej miłości. Doświadczyły też bólu - mówił bp Jezierski.

- Chciałybyśmy podziękować przede wszystkim Panu Jezusowi, bo to On nas uwiódł swoją wielką miłością, swoim miłosierdziem. To nie my Go szukałyśmy - to On nas znalazł. Powiedział do nas w różnych momentach naszego życia: „Pójdź za mną”. Panie Jezu, pragniemy za Tobą podążać - tymi słowami wyraziły swoje dziękczynienie za włączenie w stan wdów konsekrowanych kobiety.

Uroczysta ceremonia liturgiczna błogosławieństwa wdów odbyła się w sobotę 2 lipca katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu. Do stanu wdów konsekrowanych zostały włączone: Iwona Kwarta, Krystyna Sobczyńska, Bogumiła Wiśniewska.

- W ostatnich dziesięcioleciach obserwujemy powrót wielu form życia, które w Kościele zanikły - powiedział w homilii bp Jacek Jezierski. Należą do nich m.in. stan dziewic i wdów konsekrowanych. - Apostoł Paweł w Pierwszym Liście do Tymoteusza określił statut przynależności do stanu wdów w Kościele.

Wdowy powinny m.in. być wytrwałe na modlitwie. - Wdowy, które znalazły się w sytuacji osamotnienia po śmierci męża, mogą wnieść wiele dobra do wspólnoty. Doświadczyły już bowiem ludzkiej miłości. Doświadczyły też bólu. Przeszły ważną, życiową drogę - mówił bp Jezierski.

Wdowom w tym ważnym dla nich dniu towarzyszyła najbliższa rodzina. W elbląskiej katedrze obecni byli także księża proboszczowie parafii, do których należą kobiety.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy