Nowy Numer 29/2018 Archiwum

To jest fantastyczne

Do spotkania przygotowywali się od miesięcy.

Uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży to szansa, żeby zobaczyć papieża Franciszka oraz miliony młodych osób w oczach, których można znaleźć oblicze Boga – uważa Mateusz Nadolski. – ŚDM będą czasem, który spędzimy we wspólnocie. Będziemy mogli ze sobą pobyć, umocnić się nawzajem. Wspólnie doświadczyć bliskości Pana Boga – mówi Agata Jaskulska. – Fantastyczne jest to, że do Krakowa przyjedzie tak dużo ludzi. Dziś świat chce nas odciągnąć od Kościoła, a tam nagle pojawi się kilka milionów młodych osób. Pokażemy, że chcemy być blisko Pana Boga. I to, że nikt nas od Niego nie odciągnie – opowiada Sylwia Przybolewska.

W ramach przygotowań do ŚDM młodzież regularnie uczestniczyła w spotkaniach, nabożeństwach, udała się również na rekolekcje do Krakowa „Dla nas i całego świata”. – Do spotkania przygotowujemy się także sami, w swoich domach poprzez modlitwę. Staramy się pogłębiać wiarę, która została w nas zaszczepiona na chrzcie. A także poprzez to, że staramy się być coraz lepszymi ludźmi. To jest nasze bezpośrednie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży – podsumowuje Mateusz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma