Onko Tour - pokonają 400 kilometrów

W czasie walki z chorobą najważniejsze jest, by widzieć pozytywne przykłady.

Ok. 10 osób po przebytej chorobie nowotworowej, 1 sierpnia wyruszy z Elbląga w trasę „Onko Tour”. Do pokonania będą mieli ok. 400 km. Rajd zakończą 6 sierpnia w Suwałkach.

- Nie chodzi nam o to, by była to grupa 100 osobowa. Chodzi nam o przekaz - mówi Katarzyna Gulczyńska z Fundacji „Pokonaj Raka”.

- Pokazujemy, że raka można pokonać przy pomocy pasji i marzeń - opowiada pani Katarzyna. - Wszelkie ograniczenia są w naszej głowie. Wiele sukcesów zależy od naszego nastawienia, postrzegania świata. Należy karmić się pozytywnymi, a nie negatywnymi przykładami - zaznacza.  

Rajd nawiązuje do najważniejszego kolarskiego wyścigu w kraju "Tour de Pologne", który w lipcu przejedzie przez Polskę. "Onko Tour" swoim patronatem objął Czesław Lang.

"Od wielu lat wspieram inicjatywy promujące zdrowy i aktywny tryb życia, a także akcje charytatywne i społeczne. Jako były sportowiec doskonale wiem jak istotne w naszym życiu są zdrowie, aktywność, ruch i dobre odżywanie" - napisał w apelu Czesław Lang.

"Niestety nie wszyscy mają szansę na zdrowe życie. Jednak najpiękniejsze jest to, że mimo choroby się nie poddają, walczą i chcą żyć pełnią życia. Dlatego też z wielką radością przyjąłem zaproszenie do udziału w wyścigu "Onko Tour” organizowanego przez Fundację Pokonaj Raka. Ciekawy pomysł, szczytny cel, wspaniała atmosfera - to wszystko skłoniło mnie do udziału w wyścigu, który odbędzie się na początku sierpnia tego roku” - dodał były sportowiec.

Katarzyna Gulczyńska chorym pomaga już prawie 10 lat. Jak zaznacza wielkim sukcesem jest to, że coraz więcej osób, idąc za przykładem tych co pokonali chorobę, w czasie walki z nią ma odwagę robić rzeczy, które dla zdrowego człowieka mogą być za trudne.

Trasa "Onko Tour” 2016:

1.08 - Elbląg - Frombork

2.08 - Frombork - Pieniężno

3.08 - Pieniężno - Lidzbark Warmiński

4.08 - Lidzbark - Węgorzewo

5.08 - Węgorzewo - Stańczyki

6.08 - Stańczyki - Suwałki (zakończenie i pożegnanie).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..