Nowy numer 37/2018 Archiwum

Poznali swoje zadania

Wolontariusze ŚDM z Krakowa już... wrócili.

6 osób z diecezji elbląskiej w Światowych Dniach Młodzieży będzie uczestniczyło jako wolontariusze. W ostatni weekend przeszli w Krakowie szkolenie przygotowujące ich do tego zadania.

Z jaką wiedzą wrócili do Elbląga? Ze spotkania zapamiętali przede wszystkim to, że wolontariuszowi potrzebne są trzy rzeczy: uśmiech, głowa na karku i ręce. Uśmiech, który załatwi wszystko, głowa do racjonalnego myślenia i ręce gotowe do pracy.

- W Krakowie mieliśmy szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Prowadzili je policjanci, osoby z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policyjny psycholog. Każdy przeszedł również kurs pierwszej pomocy - wymienia Przemek Zwański.

Osoby z naszej diecezji w czasie ŚDM będą m.in. pomagały w biurze prasowym oraz na stadionach, na których będą głoszone katechezy.

- W czasie szkolenia dowiedzieliśmy się, jakie dokładnie będą nasze zadania w czasie Światowych Dni Młodzieży - tłumaczy Mateusz Gabryś. - Mogliśmy się poznać i zintegrować z osobami, z którymi będziemy współpracować w danych sekcjach. Według mnie, taki był sens tego szkolenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma