Nowy numer 47/2023 Archiwum

W drodze na ŚDM przejdź do galerii

W dniu wspomnienia patrona pielgrzymów młodzież wyruszyła do Krakowa.

25 lipca Kościół wspomina św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów. Tego właśnie dnia młodzież z diecezji elbląskiej wraz z gośćmi, którzy Dni w Diecezji spędzili w Elblągu wyruszyła do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Przed wyjazdem wszyscy wspólnie uczestniczyli we Mszy św. w katedrze św. Mikołaja. - Cieszymy się, że właśnie w tym dniu jesteśmy prawdziwymi pielgrzymami - powiedział ks. Wojciech Skibicki.  

Ks. Wojciech zwrócił uwagę, że w języku niemieckim jest pieśń mówiąca o tym, że na tej ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami.

- Ten czas pielgrzymowania jest naszą drogą. Ta pielgrzymka ma swój cel. Jest nią Chrystus. Dla Chrystusa jesteśmy tutaj razem - mówił ks. Wojciech. - W Krakowie, do którego jedziemy spotkamy wielu ludzi, którzy także dla Chrystusa tam przybędą z całego świata.

Po Mszy św. za gościnę, otwarcie domów i serc rodzinom podziękowali pielgrzymi z Niemiec. Zapewnili, że to co przeżyli w ciągu minionych pięciu dni przemieniło ich serca. Polaków zaprosili również do siebie, do Wurzburga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy