Nowy numer 28/2018 Archiwum

Duch Święty otwiera serca przejdź do galerii

Pierwszymi wrażeniami z Krakowa dzielą się z nami pielgrzymi z diecezji elbląskiej.

Z naszej diecezji w Krakowie jest obecnie około 400 osób. Wielu z nich nie tylko uczestniczy w tym wielkim święcie, lecz także je współtworzy. Są to oczywiście wolontariusze. Biorą oni udział m.in. przy tworzeniu katechez.

- Jestem w diakonii muzycznej. Przygotowujemy śpiew do katechez w Dąbrowie Szlacheckiej - mówi Gosia Sienica. - Najbardziej w pamięci zapadnie mi dzisiejszy czas świadectw. Początkowo baliśmy się, że ludzie będą bardzo zamknięci, jednak Duch Święty otworzył ich serca. Świadectwa były pełne emocji i płaczu. Ludzie opowiadali o tym jak doświadczyli Bożego Miłosierdzia.

Kiedy pytałem wolontariuszy o to, co sądzą o ludziach przyjeżdżających do Krakowa zawsze padało jedno słowo - “życzliwość”.

- Ludzie są świetni i bardzo życzliwi. Poznałem troje pielgrzymów Indonezji, nauczyli mnie znaku krzyża w swoim języku. Cieszę się, że mogę tu być. Jestem dumny z tego, że jestem harcerzem. Staram się to pokazywać między innymi poprzez noszenie rogatywki - mówi Piotr Żyruń.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma