Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jest super!

ŚDM oczami kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Klerycy z Elbląga do Krakowa dotarli w środę. W niedzielę w czasie Mszy św. będą pełnić funkcję szafarzy Komunii Świętej oraz ich asystentów.

Jaki Kraków zastali? - Choć mówimy różnymi językami wszyscy są dla siebie bardzo życzliwi. Grupy przechodząc obok siebie witają się - mówi kl. Damian Sikorski.

- W Krakowie jest super - woła kl. Łukasz Sołtysiak. - Tu jest rodzinna atmosfera. Jadąc tu zastanawialiśmy się np. gdzie schować portfel, by nikt go nie ukradł. Tu o tym nie myślimy. Wszyscy są bardzo życzliwi. W tramwaju obcy ludzie robią sobie wspólne zdjęcia. Wymieniają się koszulkami, czapkami.

- W Krakowie czuć ducha modlitwy. W mieście są rozstawione sceny, na których odbywają się koncerty, w kościołach biskupi głoszą katechezy - wymienia kl. Damian. 

Elbląscy klerycy podczas czwartkowego spotkania na Błoniach mieli szczęście być w pobliżu miejsca, do którego dojechał tramwaj z Ojcem Świętym. - Oczekiwanie na ten moment było bardzo radosne. Ludzie śpiewali w różnych językach tą samą pieśń. W naszym sektorze byli  również Niemcy i Francuzi. Wspólnie śpiewaliśmy kanony z Taize - relacjonuje kl. Damian. 

W sobotę grupa weźmie udział w spotkaniu księży i kleryków z Ojcem Świętym na placu św. Jana Pawła II. - Dziś byliśmy w Łagiewnikach. Było mnóstwo ludzi. Każdy z uczestników ŚDM odkrywa dla siebie postacie związane z Bożym Miłosierdziem - św. Faustynę i św. Jana Pawła II. Tam to bardzo dobrze widać - podsumowuje kl. Łukasz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma