Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pokemony nie pielgrzymują. Dlaczego?

Nie ma wątpliwości, że zaczną to robić.

Kilka dni temu przeczytałam artykuł o bijącej rekordy popularności grze Pokemon Go. Był to czas przygotowań do pielgrzymki pieszej. Pokemony zostały wpuszczone w różne miejsca, a gracze za nimi podążali.

Wtedy przemknęła mi myśl: „Co się stanie jeśli Pokemony zaczną łapać pielgrzymi?”; „Jak służby ogólnopielgrzymkowe zamierzają rozwiązać tę sprawę?”.

Zadzwoniłam do księdza kierownika Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej z tymi pytaniami. I… natychmiast uświadomiłam sobie, jak błędne było moje pytania. Przecież pielgrzymi - w trasie - nie używają telefonów komórkowych, tabletów itp. A bez nich przecież bohaterowie gry nie istnieją.

Niezwłocznie po uruchomieniu gry odważni wystosowali apel do jej producenta o wyłączenie konkretnych miejsc z zabawy. Na pielgrzymce podobne działanie było zbędne. Osoby odpowiedzialne za nią nie mają wątpliwości, co do dojrzałości i odpowiedzialności pielgrzymów.

Gdyby podobnie było w innych miejscach zbędne byłby apele przypominające walkę z wiatrakami…

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma