Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zwiadowcy diecezji

Pielgrzymi z Elbląga idą do Częstochowy już 24. raz. Co roku jako pierwsza w drogę do Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji wyrusza grupa Żuławy – Nowy Dwór Gdański.

To bardzo przyjemne uczucie: otwierać pielgrzymkę – mówi Dawid. – Można powiedzieć, że w ubiegłym roku przecierałem sam siebie, gdyż szedłem pierwszy raz z jedną z elbląskich grup. Dziś to ja jestem jednym z tych, którzy przecierają szlak całej pielgrzymki – uśmiecha się. A tym, który zawsze stawia pierwszy krok przed całą EPP, jest tzw. pilot czoła. Tę funkcję od trzech lat pełni kleryk Kamil Mikołajczyk. – Moim zadaniem jest doprowadzić całą grupę do celu bezpiecznie oraz na czas – mówi. Jak przyznaje, jest to zadanie bardzo odpowiedzialne. – Trzeba przede wszystkim trzymać dobre tempo oraz pilnować, aby grupy opuszczały postoje w odpowiednich godzinach – opowiada. Choć dla Kamila pielgrzymowanie nie ma tajemnic, moment dotarcia na Jasną Górę na czele pielgrzymki jest zawsze ogromnym przeżyciem. – Czuję się wspaniale, gdy uświadamiam sobie, że doprowadzam 700-osobową grupę do tronu Częstochowskiej Pani – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma