Nowy numer 28/2018 Archiwum

Odwaga płynąca z wiary przejdź do galerii

We wtorek pielgrzymi nawiedzili sanktuarium w Oborach i Skępe.

Podobnie jak w latach ubiegłych Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach przewodniczył bp Jacek Jezierski.

- Doceniam wasz zapał i trud. Poniekąd zazdroszczę wam waszej energii, młodzieńczości. Szybkości regeneracji sił. To wielki dar młodości. Nie można go zmarnować. Tak po prostu przeczekać. Trzeba pamiętać, że młodość mija. Ona jest krótkotrwała. Szybko mija wiosenna bujność trawy i krucha kwiatów uroda - mówił w homilii bp Jezierski.

- Młodość trzeba przeżywać właściwie. Posiadane możliwości i energię właściwie spożytkować: twróczo, konsekwentnie, celowo, mądrze - wymieniał biskup elbląski.

- Drodzy pielgrzymim miejcie odwagę płynącą z waszej młodości. Ale też z waszej wiary, aby podejmować to co jest trudne. To co dziś wydaje się niemożliwe – zaapelował bp Jezierski.

2 sierpnia pielgrzymi zakończyli w Skępe. Część grup Apel Jasnogórski odśpiewało w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

- Idzie się bardzo dobrze. Jest bardzo ciężko. Czasami zastanawiam się: "Dlaczego tutaj jestem?” Nigdy jednak nie żałuję - mówi Kamila z grupy Pomezania Malbork. Pielgrzymuje po raz trzeci, po raz pierwszy jako porządkowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma