Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Osiem wieków z wiarą przejdź do galerii

W Starym Targu odbyły się uroczystości 800-lecia parafii.

- Od ośmiu wieków w tym miejscu żyje wiara katolicka - mówił biskup Jacek Jezierski podczas Mszy św. odpustowej w 800. rocznicę utworzenia parafii w Starym Targu. - A przez ten czas żyli tu obok siebie katolicy i ewangelicy - przypominał.

Jak podkreślił biskup, wiara katolicka przetrwała w Starym Targu pomimo różnych przeciwności losu czy też zmieniających się totalitarnych rządów.

- Na te tereny wiarę przyniósł św. Wojciech, a biskup Chrystian utworzył formalnie parafię, a było to w 1216 r. - przypominał ks. prof. Jan Wiśniewski w wykładzie wprowadzającym przed uroczystościami "Praca ewangelizacyjna biskupa pruskiego Chrystiana na Ziemi Sztumskiej".

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa elbląskiego była centralnych punktem obchodów. Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna, a po jej zakończeniu wierni wysłuchali koncertu chóru "Lutnia" z Malborka.

Na stadionie w Starym Targu odbył się rodzinny festyn, którego zwieńczeniem był koncert Andrei Lattariego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma