Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zaśpiewali dla kierownika przejdź do galerii

6 sierpnia Elbląska Pielgrzymka Piesza obchodzi Dzień Kierownika.

Tradycyjnie 6 sierpnia, na drugim postoju pielgrzymi Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę złożyli życzenia ks. Waldemarowi Maliszewskiemu, kierownikowi EPP. Pątnicy wręczyli mu prezenty, a on im cukierki.

Nie zabrakło oczywiście okolicznościowych piosenek. Co zaśpiewano w tym roku? Zantyr Sztum: „Kiero czuwa, kiero wie najlepiej czego nam brakuje”. Grupa Franciszek na melodie znanej pieśni wykonała utwór: „Wspaniały jest kierownik nasz. On pięknie poprowadzi nas do Mamy, dla niego gramy i śpiewamy. Wspaniały jest kierownik nasz”.

„Każdy dzień upewnia mnie - nasz kierownik świetny jest. Któż by inny mógł tak jak on prowadzić mnie? Choć czasem gubię się, wtedy chodzisz szukasz mnie, bo kierunek dobrze znasz” - śpiewano w grupie Katedra Elbląg. „Iść na Jasną z tobą chcę. Nikt nie zastąpi nam nigdy ciebie”.

Także na znaną melodię zaśpiewały osoby z grupy Elbląg Północ. „Odkąd zobaczyłem ciebie nie mogę iść, nie mogę stać. Jak do tego doszło nie wiem? Pielgrzymka nagle dała znać. Co poradzić mogę na to, że kierownik przyszedł właśnie dziś, że w sercu mym jest lato. A w moich myślach jesteś ty”. Refren: „Przez twe oczy brązowe oszalałem. Gwiazdy chyba twym oczom oddały cały blask” - wybrzmiało tuż przed wyjściem na szlak.

Ksiądz kierownik EPP w dniu swojego święta usłyszał także „Sto lat” oraz „Plurimos annos”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy