Nowy numer 33/2018 Archiwum

Umocnieni przejdź do galerii

Dotarli do Matki Bożej.

- Jestem wzruszony waszą ofiarnością, cierpliwością i siłą w dążeniu na Jasną Górę - powiedział w czasie Mszy św. do pielgrzymów bp Jacek Jezierski.

Elbląska pielgrzymka piesza i rowerowa na Jasną Górę dotarła 11 sierpnia. W duchowej stolicy Polski pątnicy wspólnie uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Jacek Jezierski oraz nocnym czuwaniu.

Kilkanaście kilometrów przed Częstochową - w Ostrowach nad Okszą - pielgrzymi idący na Jasną Górę uczestniczyli w Liturgii rozesłania. W jej trakcie odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

- Pan Bóg umacnia nas. Myślę, że każdy z nas był świadkiem czegoś, co miało otworzyć nas na wiarę i miłość do drugiego człowieka - mówił ks. Piotr Molenda, ojciec duchowny pielgrzymki.

Jak wskazał kapłan, to co charakteryzuje elbląską pielgrzymkę to miłość i braterstwo. - Miłość i jedność przez to, czego wspólnie doświadczamy w tak długim pielgrzymowaniu - zaznaczył ks. Piotr. - Bóg tę miłość chce w nas umacniać - podkreślił.

W tegorocznej pielgrzymce pieszej szło ponad 500 osób, w rowerowej jechało prawie 100. Dotarcie na Jasną Górę to nie koniec pielgrzymki. Każdy z pątników w czasie trasy przeżył coś wyjątkowego. Teraz rozpoczyna się czas, by tymi przeżyciami podzielić się z innymi.  Wystarczy opowiedzieć je jednej osobie. Najważniejsze to zrobić to w taki sposób, by rozpalić w niej pragnienie wyruszenia na Jasną Górę za rok.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma