Nowy numer 33/2018 Archiwum

Warto jest chodzić przejdź do galerii

Pielgrzymi już wrócili do swoich domów. Oto jak podsumowują czas spędzony na szlaku.

- Iść jako porządkową to wielka odpowiedzialność - przyznaje Zuzia z grupy Zantyr Sztum. - Jednak radość po dojściu na Jasną Górę i ta jaką daje grupa jest niesamowita. Dzięki niej nie czuje się tego brzemienia - zapewnia. Zuzia na Jasną Górę szła po raz 6., jako porządkowa pierwszy.

Marysia z grupy Salvator-Redemptor trasę z Elbląga do Częstochowy pokonała po raz pierwszy. - Szło się bardzo dobrze, choć nie ukrywam, że były chwile kiedy bardzo bolała mnie noga. Było świetnie, za rok z pewnością też będę szła - ma nadzieję dziewczyna.

- Bycie kwatermistrzem to służba. Szczególny rodzaj pielgrzymowania. Przez cały czas trzeba myśleć, co będzie trzeba zrobić za chwilę - relacjonuje Elwira z grupy Północ Elbląg. Co robi kwatermistrz? Sprząta szkołę, w której spała grupa oraz przygotowuje ją na nocleg. Przygotowuje posiłki. Jako pierwszy wita się z gospodarzami. Ogólnie kwatermistrz musi dopilnować wielu spraw. Elwira kwatermistrzem była po raz 3.

Ilona, która szła także w grupie Północ Elbląg przyjechała na 4 ostanie dni. Była to jej druga pielgrzymka. - Szło się ciężko fizycznie. Ale nie żałuję, że zdecydowałam się dołączyć do grupy. Poznałam wiele fajnych osób, z którymi mam nadzieję, że utrzymam kontakt. Na pielgrzymce jest fajnie, warto jest chodzić - podsumowuje Ilona.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma