Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pod opieką o. Pio przejdź do galerii

Tegoroczne uroczystości odpustowe zostaną połączone z 15-leciem istnienia kaplicy.

Kościół rektoralny pw. św. Ojca Pio w Kwidzynie to miejsce, do którego zawsze można wejść. - Kaplica znajduje się w centrum miasta, jest otwarta - mówi ks. Czesław Pachałko, rektor.

Znajdująca się przy ul. Basztowej świątynia dziś to już zabytek. Staroluterańska kaplica wybudowana została w 1892 roku dla gminy ewangelicko-luterańskiej.

Kiedy pojawił się pomysł oddania do użytku niszczejącego budynku mieszkańcom Kwidzyna jako kaplicy o. Pio, ks. Pachałko poszedł w pielgrzymce do Rzymu po błogosławieństwo Ojca Świętego.

Dziś kaplica o. Pio dla wielu mieszkańców miasta i okolic to bardzo ważne miejsce. Przychodzą do niej regularnie adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wyspowiadać się, w południe uczestniczyć w Mszy św.

23 września, we wspomnienie o. Pio, Mszy św. o godz. 12 przewodniczyć będzie bp Jan Styrna. Tegoroczne uroczystości odpustowe zostaną połączone z 15-leciem istnienia kaplicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma