Tu adoracja Najświętszego Sakramentu trwa przez cały dzień.
Kościół rektoralny pw. św. Ojca Pio w Kwidzynie to miejsce, do którego zawsze można wejść. – Kaplica znajduje się w centrum miasta, jest otwarta – mówi ks. Czesław Pachałko, rektor kościoła. Znajdująca się przy ulicy Basztowej świątynia dziś to już zabytek. Staroluterańska kaplica wybudowana została w 1892 roku dla gminy ewangelicko-luterańskiej. W Kwidzynie istniała ona od 1840 roku. Neogotycką, stylową budowlę wzniesiono na planie prostokąta. Ma niską, pięcioboczną absydę. Kiedy pojawił się pomysł oddania do użytku niszczejącego budynku mieszkańcom Kwidzyna jako kaplicy o. Pio, ks. Pachałko poszedł w pielgrzymce do Rzymu po błogosławieństwo Ojca Świętego. Towarzyszył mu Michał Horyd, wówczas uczeń I Liceum Ogólnokształcącego. Pątnicy pokonali ponad 1800 km. Szli przez Słowację, Węgry, Chorwację, San Marino. W Wiecznym Mieście uczestniczyli w audiencji z Janem Pawłem II, następnie udali się do San Giovanni Rotondo. Miejscowości, w której o. Pio założył Dom Ulgi w Cierpieniu. Dziś kaplica o. Pio dla wielu mieszkańców miasta i okolic to bardzo ważne miejsce.
Przychodzą do niej regularnie adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wyspowiadać się, w południe uczestniczyć w Mszy św. 23 września, we wspomnienie św. o. Pio, Mszy św. o godz. 12 przewodniczyć tu będzie bp Jan Styrna. Tegoroczne uroczystości odpustowe zostaną połączone z 15-leciem istnienia kaplicy.
Kaplica adoracji
6.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu 10.00 – spowiedź św. 12.00 – Msza św. 18.30 – Różaniec lub nabożeństwo okresowe, zakończenie adoracji.
Niedziela 8.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu 9.00 i 12.00 – Msza św.
Poniedziałek Bez Mszy św. i spowiedzi.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się