Nowy numer 48/2023 Archiwum

Katechezy dla dorosłych

W najbliższy poniedziałek 5 września I Wspólnota Neokatechumenalna z parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie rozpocznie cykl katechez - Katechezy Nowej Ewangelizacji dla dorosłych i młodzieży. - Są one przygotowaniem do wstąpienia do wspólnoty. My mówimy, że jest to otwieranie ucha na Pana Boga - mówi Krzysztof Nadulski, katechista.

Przyjść i wysłuchać katechezy może każdy. Uczestnictwo w spotkaniach nie wiąże się z obowiązkowym wstąpieniem na Drogę Neokatechumenalną. Czasami ludzie po kilku latach, od wysłuchania katechez, decydują się wstąpić do wspólnoty.

- To jest droga dojrzewania chrześcijańskiego. Nie jest ona łatwa. To jest pewne zmaganie. W świecie żyje się nam miło, a tutaj otwierają się nam oczy na pewną rzeczywistość. Dostrzegamy, że prawda leży w Chrystusie. Chrystus zaprasza do życia w wolności, otwierania się na krzyż - opowiada pan Krzysztof, który na Drodze Neokatechumenalnej jest od 24 lat.  

Rozpoczynający się cykl spotkań obejmuje 15 katechez. W parafii Miłosierdzia Bożego odbywać się one będą w poniedziałki i czwartki. Rozpoczęcie o 18.45, po wieczornej Mszy św. Katecheza trwać będzie około godziny. Prowadzić je będą katechiści i ks. Andrzej Mamajek. Ostatnia katecheza odbędzie się 22 października. Po jej wysłuchaniu osoby będące w kościele usłyszą zaproszenie na konwiwencję, czyli podsumowanie katechez i akceptację bycia na Drodze. By wziąć w niej udział nie trzeba uczestniczyć w każdej katechezie.

- Pytamy się wtedy ludzi, czy chcą kontynuować te spotkania. Jeśli będą chcieć, to zaczną tworzyć wspólnotę. Będzie ona żyć swoim własnym życiem. Troszczyć się o nią będą katechiści - tłumaczy pan Krzysztof.

Dzień wcześniej, w niedzielę 4 września, katechiści w kościele Miłosierdzia Bożego, podczas Mszy św., podzielą się świadectwem w kluczu swojego doświadczenia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy