Nowy numer 24/2021 Archiwum

Odmienieni przejdź do galerii

W sobotę w Stagniewie odbył się Powakacyjny Dzień Wspólnoty. Wzięli w nim udział uczestnicy rekolekcji oazowych dzieci i młodzieży jak również małżeństw. Było to z jednej strony podsumowanie wakacji, a jednocześnie spojrzenie na miniony rok formacyjny i rozpoczęcie kolejnego.

Kulminacyjnym punktem spotkania była Msza św. Wcześniej był czas świadectw. Weronika była na Oazie Nowego Życia I stopnia. - Dla mnie był to czas rozmyślań o swojej osobowości - stwierdziła. Działo się dużo, a co najbardziej utkwiło jej w pamięci? 

- Najbardziej spodobała mi się zabawa w pasterza. Musiałam stać i wołać pasterza, którym był ksiądz moderator. Początkowo myślałam, że jak będę wołać po cichu to ktoś od razu przyjdzie i będą mogła z nim pójść - opowiadała. Było jednak inaczej. Weronika z zasłoniętymi oczami musiała dłuższy czas czekać na osobę, która zaprowadzi ją do celu. Był nim kościół.

- Myślałam, że zwyczajnie usiądę w ławce i się pomodlę. Ale gdy odsłoniłam oczy zobaczyłam, że jestem przed Najświętszym Sakramentem. Było to niesamowite przeżycie. Zapamiętam je na długo - zapewniła Weronika.

W czasie spotkania można było przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Bernadeta i Andrzej nad podpisaniem krucjaty zaczęli się zastanawiać, kiedy ich syn zaczął chodzić na 18. urodziny znajomych.

- Patrzyliśmy z niepokojem, jak młodzi ludzie ukierunkowują swoje życie - stwierdziła Bernadeta. O przystąpieniu do krucjaty zdecydowali podczas dialogu małżeńskiego. Przez rok byli kandydatami do niej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanawiali się, czy ta droga jest dla nich. Pan Bóg pokazał im, że jest to ich droga. Teraz są członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jak przyznali - podsumowując świadectwo - bycie w krucjacie to także element jednoczący ich. Dzięki niej mają jeszcze jeden cel. Jest nim troska o syna.

- Dla nas oaza trwa poprzez swoją formę. To co na niej przeżywamy odmienia nasze życie - mówił w czasie Mszy św. ks. Józef Miciński. Człowiek wraca z niej odmieniony. - Dlaczego tak się dzieje? - pytał.

Próbując odpowiedzieć na to pytanie należy wymienić trzy powody. Oaza to czas odejścia od codzienności. Drugi powód jest najistotniejszy - jest to obecność Pana Jezusa. Trzeci pokazuje nam, że w czasie rekolekcji, będąc z konkretną grupą ludzi, słuchając Słowa Bożego, mamy szczególną możliwość wprowadzenia w życie tego, co usłyszeliśmy. Tego co stało się naszym udziałem poprzez bycie we wspólnocie.

- To sprawia, że kiedy wracamy z rekolekcji mówimy, świadczymy innym, że jesteśmy odmienieni. Jesteśmy inni niż przed oazą rekolekcyjną - wskazał ks. Józef.

 

Rok formacyjny 2016-2017 Ruchu Światło Życie Diecezji Elbląskiej:

11-13 listopada 2016 - Jesienna Oaza Modlitwy;

30 grudnia-1 stycznia 2017 - Noworoczna Oaza Modlitwy;

23-29 stycznia 2017 - Rekolekcje Ewangelizacyjne;

11 marca 2017 - Wielkopostny Dzień Wspólnoty;

12-14 maja 2017 - Wiosenna Oaza Modlitwy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama