Nowy numer 46/2018 Archiwum

Bigos? Wyborny! przejdź do galerii

Elblążanie wspólnie zjedli obiad.

Jedną z atrakcji trzeciego dnia Elbląskiego Święta Chleba było wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni ustawionej przy Ratuszu Staromiejskim. Każdy z odwiedzających jarmark mógł się poczęstować bigosem przygotowanym przez dr. Józefa Radkiewicza i dr. Grzegorza Russaka.

Specjalnie dla mieszkańców Elbląga i gości ugotowano 400 kilo przysmaku. Elblążanie nie zawiedli, mimo padającego deszczu przyszli na starówkę i jedli ze smakiem.

- Bigos rewelacyjny - ocenia pani Hanna. - Jest w nim bardzo dużo składników- szlachetnych składników. On jest o wiele lepszy niż te, które polecają restauracje. Nigdy jeszcze tak dobrego bigosu nie jadłam - podkreśla.

- On jest wyborny. Ja jeszcze nigdy tak smacznego bigosu nie ugotowałam - przyznaje się pani Bożena. - Ale nie dziwię się, w nim jest bardzo dużo dziczyzny. Jest także masełko, kilka gatunków kiełbas, gęś i oczywiście wino - wymienia kobieta.

- Bardzo ważne są proporcje kiszonej i słodkiej kapusty. Ja zawsze robiłam pół na pół, a tu jest jedna trzecia słodkiej kapusty i trzy czwarte kiszonej - zapamiętała pani Bożena. Choć bigos smakował świetnie, degustująca go kobieta zwróciła uwagę, że był on jedzony chwilę po ugotowaniu, a przecież jego właściwy smak wydobyłby się dopiero za dwa, trzy dni.  

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy