Nowy numer 46/2018 Archiwum

Podbiły Wenecję

Wielki sukces grupy wokalnej z Młodzieżowego Domu Kultury.

Działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu zespół „Szalone Małolaty” zdobył drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz w Italii”.

- Zdobycie tak prestiżowej nagrody na  Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz w Italii” w weneckiej Lido di Jesolo jest potwierdzeniem wysokiego poziomu profesjonalizmu pracujących w MDK instruktorów - mówi Edyta Lichach, dyrektor MDK.

Festiwal rozpoczął się 9 września, a na scenie wystąpiło 530 artystów z 13 krajów Europy. Koncert galowy poprzedziły trzydniowe eliminacje.

Elbląskie „Szalone Małolaty” przed międzynarodową publicznością zaśpiewały dwa utwory: „Heniek" Brathanków i „Nie zadzieraj nosa" Czerwonych Gitar.

Dyrektor MDK zaznacza, że sukces podopiecznych placówki to dowód na to, że jej istnienie ma ogromne znaczenie dla lokalnego środowiska.

- Dzieci z różnych szkół i środowisk, uczęszczając na popołudniowe zajęcia i pracując z naszymi instruktorami, mogą spełniać swoje marzenia. Mamy nadzieję, że sukces zespołu wokalnego kierowanego przez panią Katarzynę Panicz zachęci innych młodych ludzi do przekraczania progu Młodzieżowego Domu Kultury - powiedziała Edyta Lichach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy