Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dożynki w obrazie miłosierdzia przejdź do galerii

- Chrystus ma zawsze miłosierne podejście do naszych spraw i potrzeb - mówił biskup Jacek.

Tegoroczne dożynki diecezji elbląskiej miały szczególny charakter. Jak co roku odbyły się one w Zielonce Pasłęckiej w tamtejszym Sanktuarium Jezusa Miłosiernego. Wyjątkowej natury nadał im bowiem tegoroczny Rok Miłosierdzia.

W związku z tym zbiegiem okoliczności biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski w homilii podczas Mszy Świętej dożynkowej przypomniał historię cudownego obrazu Jezusa Boleściwego, znajdującego się w miejscowym kościele. - Pod tym obrazem umieszczono napis: Lud się do Ciebie w potrzebach ucieka. Jezu - od Ciebie miłosierdzia czeka - powtórzył dwukrotnie biskup Jacek. - Napis ten podkreśla kult Chrystusa cierpiącego, a także przekonanie o miłosiernym podejściu Zbawiciela do naszych ludzkich spraw i potrzeb.

- Upływa czas, zmieniają się epoki dziejów, przychodzą i odchodzą pokolenia, nasze życie na ziemi szybko mija - zwracał uwagę kapłan. - Z jego zmaganiami, cierpieniem, miłością, bólem. Wszystko się zmienia. Trwa jednak Bóg - Jezus Chrystus, ukrzyżowany, cierpiący i zmartwychwstały, bolesny i chwalebny - podkreślał.

Biskup Jezierski przypomniał również słowa św. Jana Pawła II, który pisał, że Miłosierdzie Boże najbardziej ujawniło się w cierpieniu Jezusa, podjętym za nas i dla nas. - Obraz Jezusa Chrystusa z Tarnoródy, trwający, przechowywany, pielęgnowany i strzeżony w kościele w Zielonce Pasłęckiej nieustannie przypomina nam o Bożym Miłosierdziu dla nas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy