GN 23/2021 Archiwum

Coraz wyższe wymagania

W listopadzie w Elblągu cykl katechez wygłosi Michał Piekara.

Rozpoczęły się przygotowania do listopadowych rekolekcji ewangelizacyjnych w Elblągu. Odbywać się one będą, podobnie jak w ubiegłych latach, w Centrum Sportowo-Biznesowym, od 15 do 18 listopada. Do południa w hali spotykać się będzie młodzież z elbląskich szkół, a popołudniu dorośli.

Dorośli spotkają się z Michałem Piekarą (od 15 do 17 października), zakochanym w Bogu i pełnym pasji głosicielem Dobrej Nowiny. „Na co dzień pracuję jako psychoterapeuta szczególnie dedykując swoją wiedzę i doświadczenie małżonkom. Jestem Dyrektorem Merytorycznym Kliniki Małżeńskiej należącej do Małopolskiego Centrum Psychoterapii” - napisał na swojej stronie internetowej mężczyzna.

Michała Piekarę mieszkańcy Elbląga poznali w ubiegłym roku. Wygłosił wtedy cykl katechez pt. „Zranione serce nie umie kochać”.  - Myślę, że Pan Bóg działa tak, że im bliżej Niego jesteś, im bardziej powierzasz mu swoje życie, tym wyższe stawia ci wymagania - mówił w ubiegłym roku Piekara. - Kiedy Pan Bóg zaczął uzdrawiać moje serce i kiedy po raz pierwszy zacząłem doświadczać miłości Boga Ojca ona zaczęła mnie uzdrawiać i przemieniać. Moje serce zaczęło się przemieniać. Ale nie mój sposób myślenia - kontynuował. Jak wytłumaczył rekolekcjonista serce zaczęło być sercem syna, ale sposób myślenia pozostawał sposobem niewolnika. 

Prelegent wskazał, że w 12 rozdziale Listu do Rzymian jest mowa o tym, że Bóg odnawia naszą myśl. - Ja rozumiem to tak, że Bóg chce odnawiać twój umysł, który jest nasączony słowami, które są nie prawdą - tłumaczył. Wszystko po to, by człowiek zaczął myśleć, żyć, reagować jak syn, córka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama