Nowy numer 25/2021 Archiwum

Dnia każdego sław Maryję przejdź do galerii

Dzieci z parafii św. Mikołaja tworzą „Żywą Koronę Maryi".

8 września pod hasłem „Żywa Korona Maryi” rozpoczęły się obchody 300. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W obchody jubileuszu włączył się „Mały Gość Niedzielny”, przygotowując materiały duszpasterskie na nabożeństwo różańcowe.

W parafii św. Mikołaja w Elblągu prawie 50. dzieci otrzymało planszę przedstawiającą koronę. Codziennie po nabożeństwie otrzymują naklejki przedstawiającą osoby, które przez wieki pielgrzymowały na Jasną Górę. Obrazki przyklejają na plakacie.

4 października dzieci poznały św. Kazimierza Królewicza. Dowiedziały się, że kiedy przed kanonizacja otwarto jego grób, przy głowie znaleziono tekst hymnu ku czci Maryi „Omni die dic Mariae” - „Dnia każdego sław Maryję”.

-  Lubię odmawiać Różaniec, bo podczas tej modlitwy można pomyśleć o Panu Jezusie i Maryi - powiedziała 8-letnia Karolina. Dziewczynka pochwaliła się, że prawie codziennie modlitwę tę odmawia z rodzicami. - Modlę się, żeby w mojej rodzinie wszyscy byli zdrowi.

W październiku dzieci mogą złożyć duchowy dar Maryi, czyli swoje zdjęcie. Przyklejają je do dużego plakatu, który stoi w kościele.

Swoje zdjęcie przyniósł już 9-letni Filip. - Odmawiam Różaniec również w domu z rodzicami. Modlimy się, żeby nasz rodzina była zdrowa i szczęśliwa.

Dzieci z parafii św. Mikołaja w Elblągu na nabożeństwie różańcowym spotykają się w katedrze, w kaplicy bł. Karoliny Kózkówny.

Księża, którzy także zaproponowali dzieciom ze swojej parafii tworzenie „Żywej Korony Maryi” i chcieliby, żeby ich zdjęcia ukazały się w "Gościu Elbląskim" proszeni są o kontakt z redakcją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama