Nowy numer 14/2020 Archiwum

Z okazji Dnia Papieskiego przejdź do galerii

Uczniowie drugiej klasy sprawdzili wiedzę swoich młodszych kolegów.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie we wtorek odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego. Całość przygotowała klasa II biologiczno-chemiczna. Najważniejszym punktem spotkania był quiz wiedzy o św. Janie Pawle II.

- Przygotowując apel, stwierdziliśmy, że to nie może być nic pompatycznego. Papież mówił do nas prostymi słowami. Postanowiliśmy to zrobić „na luzie” - opowiada Mateusz Dębski, prowadzący.

Uczniowie II klasy zaproponowali ks. Danielowi Pałkowskiemu, który ich uczy religii, że podejmą wyzwanie i samodzielnie przygotują całość. Efekty ich pracy mogli zobaczyć pozostali uczniowie szkoły. W konkursie wiedzy zmagały się dwie drużyny, w skład których weszli uczniowie klasy I o profilu bezpieczeństwa publicznego.  

- Konkurs był bardzo fajny. Koleżanki bardzo dobrze odpowiadały. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy - stwierdził Bartek Bartczykowski. - Dzięki takim apelom poznajemy postać św. Jana Pawła II. Nie zapominamy o nim.

Na zakończenie uczniowie zaśpiewali „Barkę”. - Jak wiemy, św. Jan Paweł II bardzo lubił „Barkę”. Postanowiliśmy wykonać ją przy pomocy karaoke - tłumaczy Mateusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama