Nowy numer 23/2021 Archiwum

Noc Świętych, czyli co?

W jaki sposób można spędzić ostatni wieczór października? Np. wziąć udział w Nocy Świętych. W Iławie modlitewne spotkanie odbędzie się w parafii Przemienienia Pańskiego, a w Elblągu - w kościele św. Wojciecha.

W Iławie modlitewne czuwanie przed uroczystością Wszystkich Świętych organizują członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 21. Na zakończenie, o północy, zostanie odprawiona Msza św. W programie spotkania adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa psalmami i śpiewem, program artystyczny przygotowany przez młodzież.

„Tegoroczną Noc Świętych będziemy przeżywać w łączności ze świętymi i błogosławionymi Misjonarzami Oblatami Maryi Niepokalanej” - zapowiada w zaproszeniu młodzież.

Elbląską Noc Świętych organizują trzy parafie - św. Wojciecha, św. Pawła i Świętej Rodziny. Do świątyni zostaną uroczyście wniesione relikwie: św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Marii Kolbego, św. Faustyny, bł. Jolanty, bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Będzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia. W programie także procesja z lampionami na cmentarzu, Apel Jasnogórski i ucałowanie relikwii. Śpiew podczas spotkania poprowadzi zespół muzyczny z parafii Świętej Rodziny. Rozpoczęcie Nocy Świętych w kościele św. Wojciecha 31 października o godz. 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama