GN 23/2021 Archiwum

Będzie smacznie i ciepło

- Pewnego wieczoru spotkaliśmy się, aby zastanowić się jak zakończyć Rok Miłosierdzia. Ksiądz proboszcz wyszedł z inicjatywą rekolekcji, które miałyby zachęcić niewierzących do przyjścia na kilka spotkań organizowanych przez Kościół - opowiada Karolina Zabaryłło, współorganizatorka rekolekcji „Najedz się”.

- Obawialiśmy się jednak rekolekcji prowadzonych jedynie przez księży. Wspólnie uznaliśmy, że osobom poszukującym Boga łatwiej będzie słuchać ludzi, którzy są dla nich "zwyklejsi".

Rekolekcje „Najedz się” odbędą się w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Pierwsze spotkanie już w sobotę 22 października. Dwa kolejne w piątki - 28 października i 4 listopada. Rozpoczęcie o godz. 18. Wziąć w nich udział może każdy, niezależnie od wieku. Dlatego też w przygotowania zaangażowane są osoby młode, dorośli, jak również starsi. „Będzie ciepło, będzie pysznie! Rozgrzejemy się przede wszystkim od środka!” - zapewniają organizatorzy.

- Nazwę „Najedz się” wymyślił całkowicie przypadkiem jeden z członków wspólnoty KSM. Chcemy zachęcić ludzi, aby przyszli i ucztowali z nami przy jednym stole - dosłownie. To nie jest żart. Będzie mnóstwo jedzenia i każdy kto przyjdzie na pewno znajdzie coś dla siebie - zapewnia Karolina.

- Poza pierwszą nazwą wymyśliliśmy również cztery inne  hasła: uczta, słowo, spotkanie, wieczerza. To wszystko wydarzy się właśnie podczas tych trzech spotkań. Nie chcemy jednak zdradzać wszystkich szczegółów. Jedno jest pewne - warto przyjść... i wziąć ze sobą znajomych, którzy poszukują Boga lub dopiero chcą poczuć chęć poszukiwania Go.

Inspiracją do utworzenia programu był kurs Alfa. W przygotowania zaangażowani są kapłani z parafii, czyli ks. Wojciech Zwolicki, proboszcz, ks. Sławomir Milde, ks. Marcin Marciniak, ks. Piotr Bryk.

- Myślę, że wielu z nas przechodziło przez okres "wielkiej niewiary" w swoim życiu. Z osobą całkowicie negatywnie nastawioną do Kościoła, kontakt najłatwiej nawiązać świeckim. Porozmawiać na każdy temat, odpowiedzieć na pytania biorąc przykłady ze swojego, zwykłego życia. A naszym najpiękniejszym zadaniem  na zakończeniem Roku Miłosierdzia jest właśnie nawracanie, a przynajmniej próba robienia tego - podsumowuje Karolina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama