Nowy numer 14/2020 Archiwum

W tym roku dla Hani

To ich tradycja, że co roku jesienią pomagają niepełnosprawnym dzieciom.

Cieszę się, że jest tu nas tak wielu – mówił Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu, podczas koncertu charytatywnego „Jak oni śpiewają”. – A cieszy mnie to tym bardziej, że wiem, iż zawsze wszyscy, którzy tu przychodzicie, macie otwarte serca – dodaje. Celem tegorocznej zbiórki było wsparcie finansowe dla trzyletniej Hani, która cierpi na białaczkę. Spotkanie, które odbyło się w Galerii Żuławskiej, było połączeniem występów artystycznych z aukcją charytatywną.

Na scenie zaprezentowały się znane osobistości miasta, a także przedstawiciele jednostek z terenu gminy Nowy Staw i nie tylko. – Można powiedzieć, że jest to już taka nasza mała tradycja. Od ośmiu lat na początku jesieni prowadzimy podobną zbiórkę na rzecz jednego niepełnosprawnego dziecka z naszego regionu – zdradza burmistrz. Uczestnicy koncertu zaprezentowali swoje talenty wokalne, a pomiędzy ich występami można było wylicytować przedmioty przygotowane przez różnych ofiarodawców. – Chciałam wylicytować jeden z obrazów naszych nowostawskich twórców, ale pozostali aukcjonariusze grali dziś bardzo ostro – uśmiecha się pani Halina. Jak mówi, ostatecznie nie chodziło przecież o kupienie dzieła sztuki, ale o ofiarę na szczytny cel. Nie zmieniło to jednak faktu, że niektóre z licytacji miały naprawdę gorący przebieg. Tak jak np. starcie pomiędzy panem burmistrzem a parafialnym kołem Caritas o wykupienie... kosza lokalnych wędlin. Koncert, choć obfitował w radosne piosenki i przeżycia, dostarczył także momentów wzruszeń. – Szczególnie było to widoczne w czasie filmiku opowiadającego historię małej Hani. Mimo choroby jest ona pięknym i radosnym dzieckiem. Myślę, że nie tylko ja miałam łzy w oczach – mówi pani Halina. – Myślę, że po dzisiejszym dniu jedno zapadnie nam szczególnie w pamięć – to, że warto pomagać – podkreślił Krzysztof Osijewski, dyrektor nowostawskiego centrum kultury i biblioteki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama