Nowy numer 23/2021 Archiwum

Czym i o której na cmentarz?

1 listopada na dwóch największych elbląskich nekropoliach odprawione zostaną Msze Święte. Sprawdź jak najlepiej dostać się na cmentarze w najbliższych dniach.

W dzień Wszystkich Świętych na dwóch największych elbląskich nekropoliach odprawione zostaną Msze Święte w intencji zmarłych, a cmentarnymi alejkami przejdą procesje.

1 listopada o godz. 11.30 - Msza św. w kościele Wszystkich Świętych w Elblągu, a po niej procesja na cmentarzu Agrykola. Nabożeństwom przewodniczył będzie ks. biskup elbląski Jacek Jezierski.

Tego samego dnia o godz. 12.00 odprawiona zostanie również Msza św. na cmentarzu Dębica przy starej kaplicy, a po niej procesja - przewodniczy ks. bp Józef Wysocki.

W dniu 2 listopada - godz. 14.30 - Msza św. na Cmentarzu Dębica w nowej kaplicy, a po niej procesja w intencji zmarłych.

Zarząd Komunikacji Miejskiej przypomina również o zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów w okresie świątecznym.

 29 - 31 października
     Komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów dla danego dnia. Autobusy oznaczone literami A, C, H będą kursowały tylko na dolną (nową) pętlę przy cm Dębica, natomiast autobusy na liniach nr  6 , 11, 31, 27 będą kursowały tylko do górnej (starej) pętli przy cm. Dębica, przy czym autobusy oznaczone numerami, jadące w kierunku miasta, w miarę możliwości będą przejeżdżały przez pętlę dolną.
     Od godz. 9 do ok. godz. 16:30  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:
     na linii nr 6 (dodatkowe kursy tylko 29 i 30 października);
     na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
     na linii 11 – z al. Odrodzenia do cm Dębica;
     na linii C - z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema do cm. Dębica (po trasie linii nr 11);
     na linii nr 27 – (tylko 29 i 30 października) z al. Odrodzenia, Ogólną, Fromborską, Królewiecką, Kościuszki i Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm. Dębica;
     na linii  nr  31 - po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką  i Fromborską;
     na linii H, po trasie: Ogólna – Konopnickiej - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza - Grunwaldzka -Grottgera – cm. Dębica; 
     powrót po trasie: Dębica – Grottgera - Grunwaldzka – Mickiewicza – Kościuszki – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Nowowiejska – Dąbka – Konopnickiej – Niepodległości – Legionów – Ogólna (pętla);
     
     1 listopada
     Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone literami oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do dolnej pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone numerami tylko do górnej pętli przy cm. Dębica.
     Do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:
     A – (od godz. 8 do ok. godz. 18) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6: pl. Słowiański –Teatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Bema – Dębica, pętla dolna;
     B - (od godz. 8 do ok. godz. 16) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, 
     pętla dolna;
     C – (od godz. 8 do ok. godz. 19) po trasie linii nr 11: al. Odrodzenia  - Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza - Bema – Dębica, pętla dolna;
     H - (od godz. 8 do ok. godz. 19) ul. Ogólna - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka - Grottgera – Dębica, pętla dolna;
     27 - (od godz. 8 do ok. godz. 19) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17: al. Odrodzenia  - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla górna;
     40 - (od godz. 9 do ok. godz. 16) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla górna.
     Ponadto we wtorek, 1 listopada od godz. 8 do ok. godz. 17 (według rozkładu sobotniego) w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata. 
     Od godz. 8 do ok. godz. 19 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.
     
     Uwaga!
     1 listopada autobusy linii nr 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską. Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 1 listopada autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu. Ponadto 1 listopada autobusy linii nr 6, od godz. 8 do ok. 19 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.
     1 listopada od godz. 8 do ok. 19 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością. Od godz. 8 do ok. 17 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej. Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.
     Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, od 29 października do 1 listopada przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą. 
     1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską. Ponadto informujemy, że 1 listopada na obu pętlach przy cm. Dębica prowadzona będzie sprzedaż biletów jednorazowych.
     
Środa, 2 listopada

Komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów na dzień roboczy. Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica. Od godz. 9 do ok. 16  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
     - na linii  nr  31 i linii H przez obie pętle przy cm. Dębica;
     - na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
     - na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11).
     
     Przypominamy, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. W autobusach będzie możliwość zakupu biletów jednorazowych, w tym biletów weekendowych. Prosimy o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko. Przypominamy również o możliwości kasowania biletów za pomocą telefonu komórkowego – szczegóły na stronach www.mobilet.pl i www.skycash.com. 
     Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama