Nowy numer 41/2019 Archiwum

Anioły są najładniejsze!

Ta zabawa uświadamia, że droga do świętości prowadzi przez codzienność. A ludzie święci są wśród nas.

W piątek 28 października młodzież z Gardei po raz pierwszy bawiła się na Balu Wszystkich Świętych. Jego organizacja to pomysł katechetów – Teresy Kumendy, Adama Serafinowicza i Piotra Majewskiego. Dlaczego zdecydowali się zaprosić na bal świętych? Bo to dobra droga, by pokazać młodym ludziom, że osiem błogosławieństw wypowiedzianych przez Pana Jezusa jest do zrealizowania.

– Bal Wszystkich Świętych jest po to, by młodemu człowiekowi pokazać, że chrześcijanin potrafi się świetnie bawić. Jest radosny, uśmiechnięty, nie wstydzi się znaku krzyża świętego i chodzenia na Mszę św. – zaznacza Adam Serafinowicz. Bal w Gardei rozpoczął się w Gminnym Ośrodku Kultury. Zaproszone na niego były dzieci ze szkoły podstawowej. Zabawa była tak niebiańska, że nauczyciele zaproponowali im, by przyszli także na zabawę dla gimnazjalistów, która o godz. 16 rozpoczynała się w szkole. – Przebrałam się za anioła – mówi Maja. – Wybrałam ten strój, bo uważam, że one są najładniejsze. Ziemowitowi przebranie za bł. ks. Jerzego Popiełuszkę podpowiedziała pani w szkole. Ze znalezieniem stroju chłopiec nie miał problemu. Służy do Mszy trydenckiej, na bal założył więc to, co zakłada w niedzielę, idąc do kościoła. Realizacja pomysłu katechetów była możliwa dzięki współpracy z dyrekcją szkoły, wychowawcami oraz Emilianem Jaworowiczem z Gminnego Ośrodka Kultury. Na obu balach obecny był również ks. Sławomir Lorek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. To on opowiedział parafianom, czym jest projekt, który w tym roku postanowili zrealizować katecheci, do którego zapraszają dzieci, młodzież, a także rodziców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL