Nowy numer 14/2020 Archiwum

Zabawa u św. Anny przejdź do galerii

Nad głowami lśniły aureole.

Jeśli w jednym miejscu spotykają się dwie św. Teresy z Kalkuty, od razu wiadomo, że to Bal Wszystkich Świętych. I właśnie dwie Matki Teresy zaszczyciły swoją obecnością bal, jaki 31 października odbył się w parafii św. Anny w Sztumie.

Mali święci w czasie niebiańskiej zabawy nie tylko chcieli dobrze się bawić, ale i zaskoczyć innych. Marek był św. Markiem. Miał ze sobą maskotkę - lwa. Dlaczego lwa? Bo to symbol św. Marka.

- Przebrałem się za św. Huberta, patrona myśliwych - pochwalił się Hubert. - Mój tata jest myśliwym, ja też chciałbym nim zostać - wytłumaczył. Matylda z kolei była św. Bernadettą. Na bal przygotowała nie tylko przepiękny strój, ale i życiorys patronki, który przeczytała koleżankom i kolegom. Weronika była św. Weroniką. Dziewczynka nie zapomniała zabrać ze sobą chusty z odbitym obliczem Jezusa. Jak na każdy bal, także i na ten do Sztumu przyfrunęły anioły.

Kilkugodzinne spotkanie wypełniła wspólna zabawa, taniec i śpiew. Nad całością czuwali Małgorzata Rozenberg, katechetka, i ks. Piotr Konsalik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama