Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niepodległościowa Oaza

- Był to czas refleksji, głównie nad naszym patriotyzmem - opowiada Sara.

Od 11 do 13 listopada w Hartowcu odbyła się Oaza Modlitwy diecezji elbląskiej. Brało w niej udział 34 uczestników wraz z animatorami i moderatorem, ks. Kajetanem Jakubowskim. Weekendowym rekolekcjom przyświecał temat miłości do naszej Ojczyzny.

- Zaczęliśmy od Mszy Świętej, zawiązując wspólnotę, a nasz dzień przyjazdu zakończył apel poległych przy ognisku - relacjonuje ks. Kajetan. - Sobotni ranek powitaliśmy jutrznią. Następnie udaliśmy się na grę terenową. Centralnym punktem dnia było spotkanie z Jezusem w Eucharystii.

W czasie konferencji i spotkań w grupach uczestnicy przybliżali sobie historie wybitnych postaci: rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Oazy.

Wśród uczestników Jesiennej Niepodległościowej Oazy Modlitwy były Sara i Ewelina. - Był to czas refleksji, głównie nad naszym patriotyzmem - mówi Sara. - Gdy nastąpiła wieczorna adoracja każdy z nas mógł oddać swoje problemy i zmartwienia Jezusowi Chrystusowi oraz ofiarować Mu się całkowicie. Sprawiło to, że w naszych sercach było miejsce tylko i wyłącznie dla Niego - dodaje Ewelina.

Jak zauważa ks. rekolekcjonista OM to jednak nie tylko i wyłącznie czas skupienia i zadumy, to także okazja do integracji z rówieśnikami. - Na wieczorze pogodnym mogliśmy radować się z błogosławionego czasu rekolekcji, wspólnie się bawiąc - opowiada.

- Każdy z nas naładował się pozytywnymi przeżyciami, ale pamiętamy również o codziennej relacji z Bogiem - opowiada Ewelina. -  Mamy nadzieję, że do noworocznego OMu będziemy razem z Nim trwać w pełni wiary - dodaje Sara. - Chwała Panu - kończą wspólnie dziewczyny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL