Nowy numer 42/2019 Archiwum

Miejsce tylko dla Niego

– Wiem, że będąc w oazie, jestem na właściwym miejscu – mówi Dominika.

Jadąc na tę oazę, nie wiedziałam, czego od niej oczekuję, ale czułam, że kiedy to coś się wydarzy, wtedy będę wiedziała, że to jest to. I rzeczywiście – odkryłam, że czekałam na zrozumienie. Może głupio to brzmi, ale nareszcie ja rozumiem i mnie rozumieją – opowiada Dominika, uczestniczka Oazy Modlitwy, która od 11 do 13 listopada odbywała się w Hartowcu.

Weekendowym rekolekcjom przyświecał temat miłości do ojczyzny. W czasie konferencji i spotkań w grupach uczestnicy poznawali historie patriotów i wybitnych postaci, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego oraz sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela oazy. Wśród uczestników OM były również Sara i Ewelina. – Podczas wieczornej adoracji każdy z nas mógł oddać swoje problemy i zmartwienia Jezusowi Chrystusowi oraz ofiarować Mu się całkowicie. Sprawiło to, że w naszych sercach było miejsce tylko i wyłącznie dla Niego – wspomina Ewelina. Jak mówi ks. Kajetan Jakubowski, rekolekcjonista, to jednak nie tylko i wyłącznie czas skupienia i zadumy, ale także okazja do integracji z rówieśnikami. – Na wieczorze pogodnym, bawiąc się wspólnie, mogliśmy cieszyć się z błogosławionego czasu rekolekcji – opowiada. Dominika zauważa, że choć w jej głowie nadal kłębią się pytania, to dzięki spotkaniom takim jak to lepiej rozumie, co powinno być na szczycie jej życiowej hierarchii wartości. – Wiem, że będąc tu, w oazie, jestem na właściwym miejscu. Zrozumiałam, że moja wspólnota to wielka rodzina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL