Nowy Numer 16/2024 Archiwum

To były emocje! przejdź do galerii

Młodzi piłkarze walczyli o Puchar Dyrektora Olimpiad Specjalnych Polska - Pomorskie.

Dziewięć drużyn: trzy z parafii św. Anny w Sztumie, trzy z Zespołu Szkół Specjalnych w Kwidzynie oraz po jednej z gimnazjum nr 3, parafii św. Wojciecha i Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie wzięło udział w Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Olimpiad Specjalnych Polska - Pomorskie.

- Będziecie walczyć o zwycięstwo, ale myślę, że sam fakt, że tu jesteście, bierzecie udział w zawodach, to ogromny sukces. Wszyscy powinniście czuć się zwycięzcami - powiedział, otwierając turniej, Roman Bera, burmistrz Kwidzyna.

 - Grało się super. Niestety graliśmy ze starszymi od siebie - to jest jedyny minus dzisiejszego turnieju. Atmosfera jest super. Gra się przyjemnie, sędziowie są dobrzy - ocenił Bartek, ministrant z parafii św. Anny.

Mikołaj był bramkarzem. Ile goli obronił? Nie potrafi policzyć. Już czeka na następne mecze.- Grało się dobrze, choć trudna była rywalizacja ze starszymi od siebie - stwierdził Oliwier. - Gra była bardzo fajna. Najtrudniej było, gdy graliśmy ze starszymi. Przegraliśmy - chyba 2:0, ale było dobrze - przyznała Julia także z parafii św. Anny.

Starsi ministranci nie kryją, że wygrać z młodszymi nie było trudno, choć gra do najłatwiejszych nie należała. - W niektórych momentach naprawdę potrafili się zmobilizować i podejść pod bramkę - przyznał Maciek z parafii Miłosierdzia Bożego. - Z młodszymi grało się bardzo dobrze. Tylko bałem się, żeby za mocno ich nie sfaulować - dodał Dawid z tej samej parafii.

Zwycięzcami turnieju zostały drużyny Olimp 3 z Kwidzyna oraz ministrantów z parafii Miłosierdzia Bożego i św. Anny. Królem strzelców został Michał Wróbel. Troje najmłodszych zawodników otrzymało nagrody niespodzianki. 

Rozgrywki odbyły się w sobotę 19 listopada w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie. Organizatorami turnieju był Oddział Olimpiad Specjalnych Polska - Pomorskie, parafia św. Wojciecha oraz Integracyjny Klub Sportowy „Razem”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy