Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pierwszy taki festiwal przejdź do galerii

Najlepiej zaśpiewały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu.

Przedszkolaki z Elbląga spotkały się w środę na Festiwalu Piosenki Katolickiej. Do wspólnego wychwalania Pana Boga śpiewem najmłodszych zaprosiło Niepubliczne Przedszkole Katolickie „Dorotka”. Datę festiwalu wybrano nieprzypadkowo, ponieważ wczoraj było wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

Na festiwalowej scenie zaśpiewały dzieci z przedszkoli publicznych nr 26 i 13. Z niepublicznych - „Bratek” i „Mały Geniusz”. Obecni byli także najmłodsi z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Nie zabrakło dzieci z elbląskich przedszkoli katolickich imienia bł. Franciszki Siedliskiej i „Dorotki”. 

- Wielką radością dla nas jest to, że w festiwalu wzięło udział tak wiele przeszkoli - stwierdził ks. Grzegorz Królikowski. - Cieszę się, że wygrało przedszkole im. bł. Franciszki Siedliskiej. Dzieci z tego przedszkola zaśpiewały na najwyższym poziomie. Sądzę, że św. Cecylia i św. Jan Paweł II cieszą z takich inicjatyw.

Drugie miejsce zajęli mali artyści z przedszkola „Dorotka”, a trzecie z przedszkola nr 13. Pozostali otrzymali wyróżnienia. Młodych muzyków oceniali: Sylwia Pawłowska, kpt. Maciej Skrzypczak, dowódca Orkiestry Wojskowej w Elblągu i Mariusz Telski. Gościnnie zaśpiewała Emilia Osica.

Wiktor i Maciek, którzy śpiewali w zwycięskiej grupie, przyznali, że piosenka nie była trudna. Wykonali utwór „Karol Wojtyła, gdy był mały”. Znali go od dawna.

- Ten konkurs to doskonały pomysł. Choć jest nutka zazdrości, że to nie ja wpadłam na taki pomysł - stwierdziła Iwona Grabowska z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. Franciszki Siedliskiej. - Fajna idea propagująca taką piosenkę. To jest bardzo potrzebne.

Całość zakończyła wspólna modlitwa i grupowe zdjęcie przed kościołem pw. bł. Doroty z Mątów Wielkich, w którym odbył się festiwal.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL