Proboszcz śpiewa z dziećmi przejdź do galerii

W Tolkmicku odbyła się kolejna edycja "Cecyliady".

„Maryjo, śliczna Pani”, „Chlebie najcichszy”, „Wszystkie dzieci idą do nieba”, „Błogosławieni miłosierni” - to tylko niektóre z pieśni, jakie wybrzmiały na „Cecyliadzie 2016”.

„Cecyliada” to Przegląd Piosenki Religijnej, której nazwa wywodzi się od imienia św. Cecylii - męczennicy, patronki muzyków i śpiewu kościelnego. Jej wspomnienie obchodzimy 22 listopada. Przegląd piosenki, jaki odbywa się w Tolkmicku, to już tradycyjne spotkanie tych, którzy z przyjemnością śpiewają na chwałę Pana. Przegląd ma prezentować amatorski dorobek wykonawców.

W tym roku na scenie wystąpili: Justyna Gołębiewska, Klaudia Wierzbicka, Katarzyna Małysiak, Danuta Podsiadło, zespół Fale - Stegna GOK, grupa wokalna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tolkmicku, Magdalena i Aleksandra Burcewicz, uczennice klasy V Szkoły Podstawowej w Łęcze, oraz Scholka Jakubowa.

- Wielka radość jest w naszych sercach, że możemy wspólnie śpiewać i cieszyć się tym Bożym darem - powiedział ks. Józef Grochowski, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

Wprowadzeniem do przeglądu był występ Mirelli Burcewicz, która zaśpiewała „Czas nas uczy pogody”, a przerywnikiem - wspólne wykonanie piosenki „Gdy wszyscy święci idą do nieba” proboszcza wraz z dziećmi.

- Było fajnie. Wesoło i miło - podsumowała Ola, która wraz z koleżankami zaśpiewała hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. - Utwór ten jest łatwy - uznała. Podobnie uważa jej koleżanka Amelia. - Wszystko zależy od tego, kto jaką muzykę lubi - zaznaczyła.

Całość prowadzili Mirella i Błażej Burcewiczowie. Wśród przybyłych na koncert gości był Zbigniew Rutkowski, radny powiatowy. Całość odbyła się w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Uczestnicy przeglądu dostali dyplomy i upominki-niespodzianki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..