Nowy numer 41/2019 Archiwum

Klerycy zagrają dla dzieci przejdź do galerii

Premiera już w najbliższą sobotę.

Klerycy z elbląskiego seminarium w czwartek po raz pierwszy w tym roku stanęli na deskach teatru. Rozpoczęły się próby do przedstawienia Mikołajkowego dla dzieci. W tym roku najmłodsi obejrzą „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.

- Zagrać w przedstawieniu dla dzieci to duża frajda - mówi kl. Maksymilian Ślizień, który gra Scrooge. - Największą trudnością w mojej roli jest to, że na scenie muszę okazywać bardzo dużo emocji. Są one skrajne, od negatywnych do pozytywnych. Muszę mocno wczuć się w graną postać, by je dobrze oddać - opowiada.

W ubiegłym roku przygotowano przedstawienie na bazie bajki „Kopciuszek”. Przez lata klerycy starali się, by sztuka opierała się na innej historii. „Opowieść wigilijną” klerycy w przeszłości już przygotowywali. 

- Stwierdziliśmy, że nie ma potrzeby co roku grać innej bajki, bo przecież na przedstawienie nie przyjeżdżają te same dzieci - stwierdza kl. Michał Semeniuk. - „Opowieść wigilijna” to wartościowa i bardzo znana bajka. Jeśli zaś ktoś zapomniał jej treść, to warto sobie ją przypomnieć.

Za przygotowanie przedstawienia Mikołajkowego dla dzieci odpowiadają klerycy z III roku. Premiera odbędzie się w najbliższą sobotę w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Przedstawienie obejrzy ponad 1000 dzieci z diecezji elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL