Słodki kiermasz

A wszystko po to, by podarować dzieciom uśmiech na święta.

Zapach domowych wypieków unosił się dziś w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. A wszystko to za sprawą kiermaszu zwanego "Ciastomania".

Podobnie, jak w latach ubiegłych, kiermasz zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej "Seneka". Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na zakup prezentów mikołajkowych dla dzieci z domu dziecka.

- Po przeliczeniu pieniędzy przekażemy je do Regionalnego Centrum Wolontariatu, z którym współpracujemy. Wolontariusze znają dzieci i wiedzą najlepiej, jakie prezenty przygotować - mówi Łukasz Żmuda, skarbnik koła "Seneka".

Kiermasz odbył się w uczelnianych budynkach przy ul. Grunwaldzkiej, Wojska Polskiego i Czerniakowskiej. Wypieki przynieśli studenci, jak również wykładowcy.

- Ciasta było tyle, że bez problemu wystarczyło go do rozdzielenia na trzy instytuty. Studenci się zaangażowali. Wczoraj mieli co robić - cieszy się Lucyna Witkowska, przewodnicząca koła "Seneka".

Osoby, które mieszkają w akademiku, niestety nie mogły upiec czegokolwiek. Znalazły jednak na to sposób. By włączyć się do akcji, słodkości po prostu kupiły w cukierni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..