Nowy numer 22/2020 Archiwum

Powstaje NPR-owska społeczność

Z doradcą rodzinnym skontaktuj się… poprzez aplikację.

- Co trzy miesiące spotykamy się na kursach dla narzeczonych - mówi Cezary Mazurek, który wraz z żoną Martą pracuje w poradni doradztwa rodzinnego w Morągu. - Nasza praca polega na prowadzeniu konferencji dla narzeczonych. Jest to cykl siedmiu spotkań z księżmi i osobami świeckimi - małżonkami. Dodatkowo każda para narzeczonych musi spotkać się indywidualnie z doradcą. Wcześniej przygotowuje kartę obserwacji cyklu miesiączkowego - kontynuuje. Doradcy interpretują wykres i uczą parę takiej interpretacji.

Marta i Cezary są rodzicami dwójki dzieci. W poradni są najmłodsi wiekiem i stażem małżeńskim. - Na początku było to dla nas trudne zadanie, ale dzięki niemu sami także się uczymy - zaznacza Marta.

W Elblągu odbyło się spotkanie formacyjne doradców rodzinnych z całej diecezji. Poprowadzili je Elżbieta i Michał Gołąb z Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny w Warszawie. W czasie spotkania przedstawili m.in. plan utworzenia „społeczności NPR-owskiej”. Dzięki elektronicznej karcie obserwacji oraz powstającej aplikacji będzie ona otwarta dla każdego.

Instytut pracuje nad tym, by doradcy oraz duszpasterze rodzin mieli nowoczesne narzędzia, które pomogą w pracy i kontakcie z narzeczonymi. Na powstającej platformie będą oni mogli m.in. zapisać się na kurs przedmałżeński, a doradcy określić najwygodniejsze dla nich terminy spotkań. Aplikacja zaś pozwoli prowadzić e-kartę obserwacji i poprzez internet kontaktować się z doradcą, który ją zinterpretuje.

- Młodych ludzi to interesuje. Oni nie chcą kartki i długopisu. Oni chcą mieć smartfona i wszystko w nim - zwróciła uwagę Elżbieta Gołąb. Dodała, że są to ciekawsze narzędzia od tych, jakie proponują farmaceuci.

Jak zaznaczyli prelegenci, propozycje instytutu obecnie zapewniają lepszy kontakt doradców z narzeczonymi, a w przyszłości pozwolą utworzyć bazę danych młodych. Dzięki temu za kilka lat duszpasterze i doradcy rodzinni będą mogli się z nimi skontaktować i na przykład zaprosić na ważne wydarzenie.

Organizatorem spotkania był Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Elbląskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama