Poznają orędzie fatimskie przejdź do galerii

Odbył się etap szkolny XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej - Lublin 2017.

7 grudnia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce uczestniczyli w etapie szkolnym olimpiady teologicznej. Temat XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej - Lublin 2017 brzmiał „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez miłosiernego Ojca”. Jej organizatorem jest archidiecezja lubelska.  

W I Liceum Ogólnokształcący d. Polskim Gimnazjum im. Władysława Gębika w Kwidzynie test rozwiązało 57 osób. - Test był trudny. Już samo zagadnienie objawień nie jest łatwym tematem - przyznała Maja. 

W teście były zadania zamknięte, jak i otwarte. Dla Uli najtrudniejsze były te, w których należało uzupełnić luki w tekście. Cytaty pochodziły m.in. z dokumentów papieskich.

- Zadanie, jeśli się trochę pouczyło, były proste - stwierdziła z kolei Paulina. Według Weroniki tylko część zadań była trudna. Większość odpowiedzi zawierały źródła, do jakich należało sięgnąć przygotowując się do olimpiady.

Jak informują organizatorzy: „Olimpiada Teologii Katolickiej kontynuuje tradycje dotychczasowej Olimpiady Wiedzy Religijnej, organizowanej przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, oraz poprzednich edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Teologiczne im. bł. ks. Romana Archutowskiego.”

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów wiedzą religijną oraz rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej. Z drugiej strony to kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej, a także stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom - warunków twórczej pracy z młodzieżą.

Etap diecezjalny olimpiady odbędzie się 12 stycznia 2017 roku. Kolejny etap - ogólnopolski - trwać będzie od 23 do 25 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..