Gimnazjaliści postawili na „Metro” przejdź do galerii

Utalentowani muzycznie mieszkańcy Nowego Stawu i okolic zaśpiewali pastorałki.

„A gdy wigilii przyjdzie czas”, „Świeć gwiazdeczko, świeć” „Gwiazdeczki tańczyły” „Coraz bliżej święta”, „Mario, czy już wiesz” - to tylko niektóre piosenki, jakie w sobotni wieczór wybrzmiały w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie. Młodzi artyście pochwalili się swoim talentem w ramach przeglądu pastorałek „Jest taki dzień”. 

Lena na scenie stanęła z koleżankami i kolegami z klasy II „e”. Zaśpiewali „Gwiazdeczki tańczyły”. Jak mówi na scenie było fajnie, tremy nie było. - Występ bardzo mi się podobał, za każdym razem, gdy ich słucham wzruszam się - nie kryje pani Ewa, mama Leny.

Michał zaśpiewał ze „Śnieżynkami” - kołem języka angielskiego. Wybrali, oczywiście, „Jingle bells”. Na scenie wystąpił w czerwonym stroju. - Dobrze się czułem w stroju Mikołaja. Gorąco było, ale tak średnio - przyznaje. Jednak, jak mówi, po raz drugi nie zdecydowałby się go założyć.

- Tremę trochę miałam, ale było dobrze - cieszy się Zuzia, który zaśpiewała „Coraz bliżej święta”. - Spodobała mi się ta piosenka. Postanowiłam się ją nauczyć i ją tu zaśpiewałam.

Klaudia zdecydowałam się wykonać piosenkę „Maria, czy już wiesz”. - Wybrałyśmy ją razem z moją nauczycielką, panią Agnieszką Kozioł-Pacanek. Na początku bałam się, że będzie dla mnie trochę za wysoko. Jednak poradziłyśmy sobie z obniżeniem piosenki. Wyszło ładnie - opowiada młoda artystka.

Publiczność zgromadzona w Galerii Żuławskiej z zachwytem wysłuchała przygotowanej przez gimnazjalistów piosenki z repertuaru musicalu „Metro” - „Uciekali”. Jako ostanie wystąpiły „Świetlice wiejskie”. Zaśpiewały „Kolędę dwóch serc”. Ich występ był prezentem dla młodych artystów i publiczności.

Jury, młodych wykonawców, oceniało w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Każda z nich była podzielona na grupy wiekowe. Pierwsze miejsce zajęli: Oliwia Wierzchowska, „Śnieżynki” - koło języka angielskiego, Klaudia Kaczmarska, Krystian, Paweł, Olek - „Kolorowe bałwanki”, Agnieszka Kamińska, gimnazjaliści - klasa II „a”. W konkursie nie było przegranych, dlatego każdy, kto wystąpił na scenie otrzymał nagrodę.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..