Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wrócili ze Światłem

Już w najbliższą niedzielę harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Elbląga.

Wczoraj członkowie Związku Harcerstwa Polskiego odebrali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele elbląskiego hufca - pwd. Sławomir Sękowski, ćw. Michał Nazimiek i kl. pwd. Piotr Kanarek. Do Zakopanego z grupą harcerzy chorągwi warmińsko-mazurskiej pojechali już w czwartek.

- W sobotę Zakopane dosłownie zamieniło się w harcerskie miasteczko. Na ulicach tatrzańskiego miasta można było spotkań młodych ludzi w mundurach, którzy brali udział w grze miejskiej. Po niej odbyły się warsztaty, a o godz. 18 starsi uczestnicy Zlotu spotkali się w kościele pw. Świętego Krzyża na koncercie zespołu „Cisza jak ta”, zaś dla młodszych był przygotowany film w Kinie „Sokół” - opowiada kl. pwd. Piotr Kanarek.

Punktem kulminacyjnym spotkania była niedzielna Eucharystia w kościele św. Józefa w Svit pod Popradem (Słowacja), podczas której harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów.

- Stamtąd iskierka Pokoju rozeszła się już na całą Polskę, także do naszego miasta. Odebrać je będzie można podczas Miejskiej Wigilii od harcerzy z naszego hufca - zaznacza kl. pwd. P. Kanarek.

Zlot BŚP 2016 rozpoczął się w już piątek. Wieczorem harcerze z całej Polski zgromadzili się na Nabożeństwie Światła w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie wspólnie modlili się o pokój dla Polski i całego świata.

Betlejemskie Światło Pokoju harcerze mieszkańcom Elbląga przekażą w niedzielę 18 grudnia o 15.45. W tym roku przekazaniu Światła towarzyszy hasło „Odważnie twórzmy pokój”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama