Dogrywają rekolekcje

Spotkania trwać będą do ferii.

W listopadzie młodzież z Elbląga uczestniczyła w rekolekcjach „Chodź spotkać Boga”. Po ich zakończeniu pojawił się niedosyt. Młodzież postanowiła więc zorganizować… dogrywkę rekolekcji.

- Jesteśmy młodzieżową, katolicką wspólnotą, która działa przy Centrum Nowej Ewangelizacji - przedstawiała grupę Marta.

Wspólnota spotyka się w każdy wtorek w kościele Bożego Ciała. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu rekolekcyjnej dogrywki.

Dogrywka jest wtedy, gdy jest remis, a ktoś musi wygrać. - W tej dogrywce wszyscy wygrywają - zapewnił ks. Rafał Krauze. O co chodzi w spotkaniach? O doświadczenie na nowo Pana Boga.

Tego wieczoru młodzież, która przyszła do kościoła Bożego Ciała, mogła przypomnieć sobie, że Bóg nie przestanie kochać człowieka.

- Bóg cię kocha - powtórzył Patryk, który prowadził całość. - Wystarczy w to uwierzyć. Oddać się temu, a nasze życie może się naprawdę zmienić. Sam tego doświadczyłem. Kiedy to zaakceptowałem, zmieniłem się - zapewnił. 

Podzielić się świadectwem odważyła się Ola. Przyznała się, że kiedyś była daleko od Pana Boga. Na Mszę św. chodziła, bo w domu słyszała, że tak trzeba.

Wszystko zmieniło się w czasie przygotowań do bierzmowania. Prowadzący nauki zaprosił „osoby chętne” na spotkanie, w czasie którego chodziło o przygotowanie śpiewu. Poszła na nie, bo lubi działać. Później została zaproszona na spotkanie wspólnoty. Poszła, bo głupio byłoby się wyłamać. Została, a jej życie zmieniło się. - Wiem, że jest Ktoś koło mnie. To nie jest osoba, jak siedzący tu obok mnie, ale jest to Ktoś kto zawsze był, jest i będzie przy mnie - powiedziała.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał fragment z Pisma Świętego do indywidualnego rozważania. Kolejne spotkanie rozpocznie się od grupy dzielenia.

Dogrywka rekolekcji trwać będzie do ferii. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek o 16.30 w kościele Bożego Ciała. Za tydzień tematem przewodnim będzie grzech, a później wigilia. Dołączyć do wspólnoty może każdy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..