Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zbliża się wielka chwila przejdź do galerii

Z pomocą musiał przyjść św. Florian.

Jasełka to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów wśród najmłodszych w okresie przedświątecznym. „Wieczór radości zagościł. Zbliża się wielka chwila - podzielimy się opłatkiem” - zaśpiewały 6-latki z Niepublicznego Przedszkola „Bratek” w Elblągu rozpoczynając przedstawienie.

Jasełka z grupą przygotowała Bożena Zajkowska. Próby trwały dwa tygodnie. Na premierę, do przedszkola, przyszli rodzice małych aktorów.

Jak w każdych jasełkach było Dzieciątko Jezus, Maryja, św. Józef. Nie zabrakło pastuszków, aniołów i Trzech Króli. Pojawił się również św. Florian. Dzieci zaśpiewały o nim w momencie, kiedy aniołowie w niebie zaczęły ubierać choinkę. „Chciały pozapalać świeczki choinkowe. Św. Florian-strażak złapał się za głowę i zawołał: Matko Boża, chcą mi w niebie zrobić pożar!”. Z dalszej części piosenki publiczność dowiedziała się, że św. Florian gwiazdy pozapalać kazał.

Przygotowując się do przedstawienia, najwięcej pracy mieli Daria z Szymonem, którzy wystąpili jako Maryja i św. Józef. Daria na naukę tekstu nie musiała poświęcić zbyt wiele czasu. U Szymona - jak zdradził - było nieco inaczej. Tekstu uczył się przez kilka dni. Maja i Jagoda w czasie jasełek były aniołkami. Ich rola wymagała nauczenia się nowych piosenek. Jak przyznały, przygotowania do premiery to była fajna zabawa. Na scenie, jak to zazwyczaj bywa, u żadnego z małych aktorów bez tremy się nie obyło.

« 1 »
Jasełka w przedszkolu "Bratek"

Foto Gość DODANE 20.12.2016 AKTUALIZACJA 20.12.2016

Jasełka w przedszkolu "Bratek"

oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama